neděle 4. března 2018

Co Leopard rád / březen

Vždy jsem se děsila okamžiku, že se někde ocitnu a najednou zjistím, že nemám co objevovat. Vyčerpám všechny uličky mezi domovem a prací a na druhém konci už nebude nic, co za zapouštějící se kořeny stojí. Pronajatý byt jsem tak zamkla stejně, jako bych se měla za pár hodin vrátit, a ocitla jsem se s těžkým kufrem a srdcem v Praze. Domov prozatím nacházím u svých přátel a nad mizernou nabídkou bydlení v pravidelných intervalech propadám panice. Přes to všechno se mě drží jistota, že jsem podepsala správně. Nacházím první zkratky a poprvé se v práci směju, možná vlivem pátečního šampaňského a čokoládového dortu.

Abych objevování trochu usnadnila i vám, přicházím v článku s tipy na to, jak si udělat březen hezčí.

PIČURDY

K designerce Tero Abaffy jsem se dostala jen náhodou a od té doby nepřestala toužit po její grafice na zdi vlastního bytu. Kromě ilustrací si můžete pořídit v limitovaných kolekcích třeba i přisprostlou mikinu, nebo triko. Na instagramu @teroabaffy vás kromě toho taky vezme s sebou na cesty po světě.
TEAM TOBIAS

Pravidelnou dávkou smíchu a lásky mě zásobuje slovenská Roxy kočka a máma, @basastevulova. Narozdíl od ostatních na sociálních sítích aktivních maminek Baška nepouští do světa reklamu na plíny a bodýčka, ale jasný vzkaz, že s dítětem nekončí život takový, jaký ho doteď znáte. Naopak - dostáváte dalšího člena party.


KAFÖ

Kafö je má nejoblíbenější zlínská adresa, která se na první příčku kromě perfektní kávy a chlebíčků dostala hlavně díky Milanovi a Lucii, kteří malému prostoru přidávají na útulnosti. S četností mých návštěv se z "Dáte si cappuccino?" stalo brzy "Dáte si cappuccino." a snad nikdy jsem neodešla bez svačiny. Na dobrotách se podílí celá rodina a přátelé, takže si můžete být jistí, že každé ráno ochutnáte něco domácího, čerstvého a dost pravděpodobně si budete přát, abyste to tam našli i o den později.


HAVLÍKOVA APOTÉKA

K Havlíkům jsem přišla s přáním, aby moje měsíčním volnem zářící pleť vydržela ve stejném stavu co nejdéle. V zásobě kosmetiky, převážně z Lush, se totiž schovával jediný krém, který jsem na tváři kdy snesla - Krásná slečna. Nechtěla jsem pleť dál trápit řadou produktů, ale začít být věrná jen několika, které bych zařadila do svojí denní rutiny. Domů jsem si odnesla minutové ranní čistítko, které ve skutečnosti nechávám působit tak dlouho, jak si čistím zuby. Už čistou pleť před odchodem postříkám jejich bylinkovou hydratační vodou, krém tak přes den zpravidla vynechávám. Vydatnou výživu můj obličej a krk dostává až večer, kdy na vlhkou odlíčenou pleť nanáším pár kapek Hraběnčina séra.


OCEÁN

Ještě nic mi nedávalo tolik síly, jako oceán. První odjetá vlna ve mně vyvolala takové emoce, že se mi po tváři štěstím začaly kutálet slzy. Po návratu ze Srí Lanky jsem si uvědomila, že vlastně odraz oceánu hledám v mužích - jsem ochotná se probojovat přes všechny protijdoucí vlny, jen když za pár chvil ucítím tu neuvěřitelnou sílu v zádech.
UPCYCLING

Po cestě na svůj první pracovní oběd, která mě přes nákupní centrum Myslbek zavedla do Colosea na Minestrone, mi jedno oko zašilhalo doleva, když jsem ve výloze spatřila bledě modrou džínovou bundu s lemováním z jemných bílých peříček. Okamžitě jsem začala přemýšlet, jak bych si ji mohla dovolit, ale brzy jsem si uvědomila, že právě džínových bund jsou secondhandy plné a takový lem z pštrosího peří objednám za dva dolary z Aliexpressu. Podobný osud pak čeká i moje bílé džíny nad kotníky a bílé sako. Výsledek mého snažení vám jistě neunikne na instagramu.

Co jste v poslední době objevili vy? Kam a k čemu se naopak rádi vracíte? Podělte se o radost v komentářích.

L.

Žádné komentáře:

Okomentovat