středa 2. září 2015

Do naha

Pokud svou podivnou zálibu ve spodním prádle nemusím někomu představovat, jste to právě vy. Z celé sbírky, která sahá od Primarku po Agent Provocateur, bych poskládala víc outfitů, než za pomoci ostatních dílů šatníku - těch, které nezůstávají očím ostatních skryty. Počet návštěv  111 New Bond Street, které jsem za necelé 4 týdny zvládla, nechť zůstane skryt společně s ní. Proč mi tedy na stole neleží jediná přisládle růžová papírová taška?

V Londýně jsem před třemi týdny přistála s desetikilovým kufrem a jasným záměrem – za co nejpříznivější náklady ho naplnit do limitních 32 kilogramů. Nebylo v něm víc, než pár topů, jedny džíny, pouzdrová sukně a kosmetické zbytky pro posledních několik použití. Do týdne budu mít věcí tolik, že je do konce pobytu ani nestihnu všechny obléct,“ mumlám si pro sebe, když zápasím se zavazadlem o stejné výšce, kterou disponuji já, abych ho vytlačila do kopce. Tři týdny uběhly a já jsem nebyla za celou dobu spatřena v čemkoli lišícím se od toho, co můj kufr obsahoval při příjezdu. Nákupům se tu nevyhnete a já se o to ani nepokoušela, právě naopak. Pro slevy přijíždíte pozdě, ale stejně jako tloustnou zářijová vydání módních časopisů, rozrůstají se i kolekce na pultech butiků. Nebylo to však mé nepochopení pro místní módu a styl, co způsobilo, že skříň v pokoji zeje stále tou stejnou prázdnotou.

Při každé návštěvě Victoria’s Secret bych opakovala ten stejný proces – podávám si se slečnou u kabinek ruce, ona mi nabídne se stisknutím třpytivého tlačítka svou pomoc a já oblékám další kousek krajky, která mě každou noc pohladí, když do ní investuji 60 liber. Jsem zrovna v situaci, kdy si to mohu dovolit. Chvíli budu cítit zvláštní jiskřičky okolo, ale pak se zahledím do zrcadla a pomalu začnu nasouvat nohy zpět do úzkých černých džínů. Vycházím z kabinky s ramínkem, s kterým budu ještě několik minut kroužit kolem pultíků, abych ho v zápětí pověsila na stejné místo, odkud jsem ho vzala. Marketing společnosti jsem tak v krátké chvíli celý otočila proti sobě, aniž bych při tom pohnula prstem: Namísto toho, abych se po obléknutí do jednoho z nejvypracovanějších modelů cítila výjimečná jako ikoničtí Andílci, jsem si vnutila pocit, že nejsem hodna.

Od té doby jsem přes práh domu nepřenesla jedinou tašku. Vypěstovala jsem si k sobě odpor tak silný, až odmítám investovat sebemenší částku do svého zevnějšku - přesvědčená o tom, že si to nezasloužím. Volné místo v kufru zaplňuji stohem knih a novou dekou, připravená k hibernaci. Hned poté, co se před spaním stihnu s brekem politovat.

Dobrou noc,
L. M.

2 komentáře:

  1. Znam, to je blby. Nebo to zacne byt blby, az budes fakt potrebovat neco na sebe.

    OdpovědětVymazat
  2. Velmi hezký článek :D Znám to, všechny to asi známe Když prostě najdeš nějaký kousek oblečení, který chceš mít, ale nevypadáš v tom tak nějak jako ty modelky co ho maj na plakátech.
    Ráda bych tě pozvala na blog na giveaway: www.getmovincz.blogspot.com

    OdpovědětVymazat