pondělí 9. června 2014

9. 6. 2014

Dnes jsem si po dlouhé době znovu vzpomněla na svého oblíbeného Charlieho. Nekoukala jsem po sté na The Perks of Being a Wallflower, i když možná dnes večer na řadu přijde, ale vybavila se mi jedna z jeho vět. Things are starting to get bad again.

Poslední z řady přijímacích zkoušek připadla na úterý minulého týdne, a tak jsem společně se svými rodiči, kteří si kvůli mě vzali v práci volno, sedla v půl šesté ráno do auta, abych stihla být ve škole, která nemám tušení kde se nachází, v 9 hodin. Už když jsem se probudila a vší silou se práskla hned v zápětí do oka o hranu pojízdného nočního stolku, měla jsem něco tušit. Bleskově jsem oblékla svoje černé pouzdrové šaty, přehodila přes ně béžový trenčkot a v autě ještě opakovala poslední zbytky americké a britské historie.

A tak jsem se znovu ocitla ve Městě, upršeném, ale stejně docela sympatickém. Podle toho, že statistika ukazovala 140 uchazečů na fakultu, která má minimálně 10 různých oborů, jsem usuzovala, že konkurence nemůže být veliká. Třeba mě přijmou už jenom za to, že jsem přišla. Matika mě ale zase jednou zradila. Když jsem mezi prvními napochodovala do posluchárny, která se začala nezadržitelně plnit, přišla jsem k závěru, že největší zájem je o můj obor a na ty ostatní sere pes. Volba oblečení se taky zdála nešťastná. Ve snaze udělat dobrý první dojem jsem docílila ve společnosti oděné v riflích a mikině pravého opaku, a tak se stalo, že místo v lavici vedle mě bylo obsazeno až jako úplně poslední. Navíc jsem zapomněla docela zásadní věc, což se mi stalo v závěru osudným - nechala jsem doma hodinky.

Dostala jsem test s rozsahem na několik stran a pouhých 50 minut k jeho vypracování. Padesát minut, které ubíhaly rychleji, než bych očekávala. V posledních desíti jsem panicky listovala stránkami a bez rozmyslu doplňovala alespoň něco. S otázkami z historického přehledu jsem byla úplně vedle, protože tak malicherné detaily jsem během příprav opomíjela. Nikdy o testu neříkám, že je těžký, u těch z cizích jazyků obzvlášť - přečetla jsem několik knih v originálním jazyce a rozumněla bez problémů, maturitu dala relativně bez přípravy, percentil jsem měla jeden z nejvyšších... Tohle ale bylo nereálné.

O den později jsem se o tom přesvědčila i na informačním serveru univerzity. V rozhodnutí stálo "Nepřijata pro neprospěch u zkoušky". Návrh na přijetí mi utekl o jeden hnědý bod. Do hajzlu.

A tak teď doufám, protože nic jiného mi nezbývá. Odvolání v případě této školy nemá žádný význam. Můžu jen čekat, že valná většina uchazečů si nakonec vybere jinou školu a na mě se třeba dostane řada. Jinak mi zbývá celých 11 dní na to, abych se dozvěděla výsledky ze školy v novém městě.

Držte mi palce.
L. M.

1 komentář:

  1. "Odvolání v případě této školy nemá žádný význam. Můžu jen čekat, že valná většina uchazečů si nakonec vybere jinou školu a na mě se třeba dostane řada. " ------> Promiň, ale to trošku nechápu.. vždyť přece MUSÍŠ podat odvolání, abys byla v pořadníku po tom, co přijatí nenastoupí. Aspoň takhle to tedy bylo za mě na všech fakultách UK, kam jsem se hlásila...
    Každopádně držím palce, ať ti ta VŠ vyjde! :)

    OdpovědětVymazat