úterý 24. června 2014

24. 6. 2014

Poté, co jsem shodila z ramenou první závaží a škrtla jeden bod ze svého seznamu, přišly další povinnosti, na jejichž splnění mi nezbývá příliš času. Během následujících dní totiž musím pořídit novou fotku, sepsat svůj bezobsažný strukturovaný životopis, poznat město, které jsem 4x v životě jen míjela cestou na hory a v neposlední řadě si v něm zajistit bydlení na následující rok.

A jakmile jsem se ocitla v kolotoči zjišťování informací, proklikala jsem se až k seznamu předmětů na nadcházející tři roky. Povinně volitelný - němčina/francouzština. Na pět minut by se ve mně krve nedořezal. Za šest let jsem docílila toho, že mluvím plynule španělsky na základní komunikační úrovni - kde je na výběr španělština? Jistě víte, že "naučit se německy" na mém seznamu stojí taky, ale jak mám, do hajzlu, dohnat šest let za dva měsíce, co mi zbývají do začátku zimního semestru?

,,Jsi na jazyky neuvěřitelně talentovaná, cítíš to, navíc máš jako eso v rukávu svoje příjemné vystupování. Smekám před tebou klobouk.", slýchávala jsem od jazykářů. V téhle situaci však talent není dost - chtělo by to ještě vílí prach, slzy prvorozené panny, šupinu zlaté ryby a zlatý vlas děda Vševěda, alespoň jeden ze tří... Jediná věta, kterou totiž dokážu říct německy, zní: ,,Du bist ein esel.", a něco mi napovídá, že ta mě ze zimního semestru nedostane. Nebo naopak ano, ale rovnou taky z letního a všech následujících, napořád. Asi budu zvracet.

Do toho všeho mi čím dál častěji přichází zprávy od pana Svalnatého, včetně básně ve tři ráno, i když si z mého pohledu nemáme příliš co říct. Nikdo ale nemůže popřít, že nebude špatný člověk. A protože jsem se v říkání věcí narovinu tento týden nějak rozjela, schytal to taky. ,,Překvapuje mě, že se chceš vidět znovu. Měla jsem pocit, že tě otravuju a radši bys byl někde jinde. Neměli jsme skoro o čem mluvit už během prvních pár hodin, takže otázkou zůstává, o čem bysme se vůbec bavili potom...", čímž jsem naši konverzaci ukončila na dalších 24 hodin. Nedělala jsem to s úmyslem ho ranit, nebo donutit ho o sobě pochybovat.

Když jsem po celodenním chození odběhla ještě večer do parku za Brunetkou, přišla na něj řeč znovu. Ačkoliv jsem svoje myšlenky nechtěla vyslovit nahlas, bylo to všechno zřejmé. Nechtěla jsem se ho úplně vzdát, i když jsem necítila jiskry ani motýlky. Jevil se totiž i tak jako vhodný kandidát pro další vztah - ten, který zahojí staré rány, ale nebude trvat déle, než po nich zbyde jen drobná zapomenutá jizva. Povídání by v tomhle vztahu asi nehrálo klíčovou roli. Sama sobě jsem pro ten nápad byla odporná, protože přesně tohle jsem znamenala pro P.. Narozdíl od něj se však obávám, že bych ho ze zvláštní sentimentality a odpovědnosti nedokázala ukončit, protože bych vůči němu cítila určitou vděčnost, a tak bych nakonec setrvávala ve vztahu, který mi nic nepřináší, ani špatné, ani dobré.

I přesto, že jsem sex měla nesčetněkrát, z jiného úhlu pohledu jsem pořád ještě panna - stále čekám na noc, kdy se se mnou někdo pomiluje. Poprvé. Nebude nikam spěchat, ani křečovitě usilovat o vrchol můj, jeho vlastní, nebo nedej bože o oba na vteřinu současně. Bude vnímat každý centimetr holé kůže, každý pohyb... A až bude po všem, zmáčkne mě v objetí a s úsměvem dá pusu na šíji.

Dobrou noc.
L. M.

3 komentáře:

 1. Tak ten poslední odstavec je napsán moc pěkně a myslím, že máme stejné přání ;)

  OdpovědětVymazat
 2. je jasne, ze mas ted pocit, ze toho bude hodne..... hoodne predmetu, a ten jazyk, no to je sila, ale nevidim duvod, proc bys to nezvladla :) trebas to nakonec nebude takove, jak se zda. a ani nevis, na jaky urovni ten volitelny jazyk je ne ? trebas se ho budes moct ucit od zakladů :)
  franina neni vubec spatny jazyk, jen je trosku obtiznejsi, a clovek se tomu musi fakt venovat a dat tomu cas :) ale nemcinu nedokazuu soudit, neumim skoro ani jedno sluvko :/ :D

  OdpovědětVymazat
 3. Je fakt, že u nás na právech je taky na výběr jenom AJ/NJ/FJ.. španělština bývá v rozšířeném výběru jen u oborů jako je cestovní ruch, diplomacie, obchod, mezinárodní vztahy atd.... Ale neboj, to zvládneš! Třeba ty nároky nebudou velké ;)

  A ten poslední odstavec.... taky na to čekám! :)

  OdpovědětVymazat