středa 5. března 2014

5. 3. 2014

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik věcí ve svém životě děláte jenom proto, abyste o nich mohli říct ostatním a nelhat při tom? Aby někdo uznale pokýval hlavou nad vaší krásou, inteligencí, odvahou, zcestovalostí? Abyste po měsíci požírání cizích životů na sociální síti přispěli svou trochou do mlýna a nenuceně všem cpali do chřtánu, že se máte výborně a nic vám přeci nechybí?

Hlasitě vykřikujeme, jak odmítáme být stádem ovcí, oháníme se originalitou a nekonvenčností, přitom se za tím vším skrývá jen touha do jednoho z těchto stád zapadnout. Ne do toho velkého, raději menšího - nemá do něj přístup jen tak někdo, členství si musíme něčím zasloužit, a tak nám dává pocit exkluzivity. I černá ovce je stále jeho členem.

Jako skvělý příklad pro tuto vzorovou situaci by mohl posloužit někdo, koho znám tak dobře a zároveň ani trochu - P. Studuje už druhou soukromou vysokou školu, za kterou jeho rodina hází oknem peníze a kterou jistě nedokončí, stejně jako tu předešlou. Na svůj přístup je mimořádně hrdý, kálení na všechny povinnosti mu dává pocit, že jde proti systému, autoritám a spasí tím svět. ,,Jednou té škole platím a ne málo, tak proč by mi tu zkoušku nedali?". Právě on byl člověk, který jméno zvířete dávajícího vlnu skloňoval ze všech nejčastěji. Přitom se schovával za něco, čemu se dnes říká swag - styl, který ze všeho, co ve své vlastní podstatě stojí za nic, dokázal udělat ctnost.

,,Nezachovala ses vůbec jako moje přítelkyně. Vůbec jsi mě nepodpořila, ani ses mě nezastala! Nevím, co si mám o tom myslet.". Pakliže být dobrou partnerkou znamená nezúčastněně kývat hlavou jako ta podivná věc, kterou někteří lidé vozí za zadním sklem auta, nemožnost volby strany při případné rozepři a projevování názoru jenom v případě, že se slučuje s tím jeho, nechť zemřu sama v obležení svých desíti psů, které během svého života zachráním z útulků.

Ráda se nechávám vést, ale nenechám se vláčet.

Dobrou noc.
L.M.

2 komentáře:

 1. No, souhlasim s tim, ale spousta lidí o tom nepřemýšlí, dávaj fotky na fb, protože jim to přijde normální
  Čtu celkem dost blogů a nemůžu si odpustit nereagovat na těch deset psů! Odkaď to máš? Holky často píšou o tom, že skončí sami s desítkou psů :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzniklo to docela jednoduše - pes je věrný přítel člověka a desítka je krásně kulaté číslo. :)

   Vymazat