sobota 8. února 2014

7.2.2014

Pátek se pomalu láme v sobotu a já ležím v posteli ve svých krajkových kraťáscích, v klíně mám položený notebook, který zahřívá líp než s šortkami nekorespondující chlupaté ponožky, co mám na chodidlech, a píšu nový článek. S lehkými výčitkami svědomí, přiznávám. Tentokrát však nepochází jenom z faktu, že vás v poslední době tolik zanedbávám.

Z incidentu se Zimou jsem se oklepala asi příliš rychle. Slibovala jsem si, že už to nikdy neudělám, ve spodním prádle mě někdo spatří nejdřív po měsíci vztahu a nahou až po svatbě... Hádáte správně, nevydrželo mi to dlouho. Nevím, proč to dělám. Snad mi moje nesebevědomé já podsouvá myšlenku, že to je pravděpodobně jediné dobrodružství a vzrušení, které mě za dlouhou dobu potká. To jediné, co si zasloužím, protože nejsem dost krásná, chytrá, inteligentní... Nejsem dost cokoliv. Stačila jen hodina přemlouvání k tomu, abych ochotně zmáčkla odeslat a ve zprávě obsáhla přílohu v podobě svojí polonahé fotky. Abych to uvedla na pravou míru, tentokrát nesměřovaly k Zimovi, ale někomu úplně jinému. ,,Nemáš kvůli tomu černé svědomí? Ani šedé?" vybavila jsem si jeho dlouholetou přítelkyni. Ať už mělo barvu jakoukoliv, pokračovali jsme dál. Směle dál. Lampu na nočním stolku jsem zhasínala až někdy ve dvě hodiny, když už nebylo příliš co sundávat, nebo odkrývat. Následující ráno jsem si nepřipadala tolik hloupě, jako v předchozím případě - byla jsem příjemce i odesílatel, byli jsme si kvit.

Současně mi poštou přišla obálka s výbornou čokoládou a milým vzkazem od Pisálka. Ze skateboardové Mekky mi zas každý večer přichází zprávy a fotky od kluka, se kterým jsem byla na elegantní večeři v období loňských Vánoc. Zprávy o tom, kolik úžasných romantických míst město nabízí, jak moc by se mi tam líbilo a pozvání na další společný večer.

Oslovují mě Mláďátko. Moje nejcitlivější slabina.
Dobrou noc.
L.M.

1 komentář:

  1. Tvoje nesebevědomé já vezmu, hodím do klece, zamknu a klíč spolknu. Tak! C'mon! Přece si za to sama stojíš! :) Miluj se taková, jaká jsi - úžasná! :)

    OdpovědětVymazat