sobota 28. prosince 2013

28.12.2013

Do konce roku zbývá posledních několik dní. Nejčastějším problémem je teď ,,Kde budu trávit Silvestra?“ společně s ,,Co budeme pít?“. Ačkoliv ještě ve čtvrtek vypadala moje představa o poslední noci roku tak, že se sama zavřu do pokoje a budu předstírat, že spím, abych se vyhla konverzacím a zbytečně dojímavým proslovům. Najednou mám hned tři možnosti a ať se rozhodnu jakkoliv, budu se cítit provinile, protože někoho budu muset odmítnout. Neochudím vás ani o celoroční rekapitulaci, na to nám ale ještě pár dní zbývá. Zatím se tedy budete muset spokojit s rekapitulací posledních tří dnů.

Ve čtvrtek jsem odjela do velkoměsta, abych navštívila poslední členy naší rodiny a vyzvedla si poslední z vánočních překvapení. Dostala jsem velkou dárkovou krabici plnou kosmetiky z L’Occitainne, kterou zbožňuji, ale je mi líto za ni během roku utrácet. Od sestřenic jsem dostala super plyšové ohřívátko, se kterým teď každou noc usínám, a nový diář s pastelově růžovou stuhou. U sváteční tabule jsem ale nezůstala dlouho, čekalo mě totiž ještě jedno milé setkání v centru. Po dvou dnech obžerství jsem si nebyla jistá, jestli mám jen plné břicho, nebo jsem tak nervózní.

Neviděli jsme se nikdy předtím, znali jsme se jen z dopisů a sociálních sítí. S Pisálkem jsme obešli celé centrum velkoměsta, než se nám podařilo najít ve svátek otevřenou kavárnu, nebo restauraci. Z restaurace, kam pravidelně chodím na sushi, na nás mávala jenom čínská kočka z výlohy a oblíbenou kavárnu jsme míjeli jen po cestě k vlakovému nádraží. Zapadli jsme nakonec v prvním patře kavárny s velkými okny, popíjeli kávu a jedli vafle. Byla jsem doprovoděná zpět k nákupnímu centru, kde jsme se o pár hodin dříve poprvé uviděli. Stoupla jsem si na špičky a nešikovně se natáhla pro letmou pusu na tvář.

Nechtěla jsem se vracet domů, a tak jsem se vydala napříč nákupním centrem k zastávce autobusu jedoucího do velkoměstského bytu. Po cestě jsem si všimla, že Kytarista je v práci a něco řeší se zákazníky. Stoupla jsem si tedy do fronty a čekala, až na mě přijde řada. Když mě uviděl, usmála jsem se a teatrálně na něj mrkla. Jakmile Kytarista začne mluvit, není to rozhovor na pár minut. Seděla jsem vedle něj až do zavíračky a občas do něj musela nenápadně šťouchnout, aby si všímal zákazníka a ne mě. ,,Mláďátko, slib mi, že přijdeš na Silvestra. Jenom malá house party. Pár přátel. Moc rád tě tam uvidím.“. A já jsem slíbila. V pátek ráno mě zval ven, to už jsem ale balila svůj pastelový kufr na hory, odkud vám teď píšu.

Společnost mi tu dělají dvě kamarádky a spolužačky v jedné osobně. Tedy, ve dvou osobách. Čistě dámská společnost. Rodinou se rychlostí světla roznesla zpráva o tom, že jsme vyjely až po tmě, ale na místo se dostaly v pořádku. Nerada jezdím autem se svým tátou, protože se chová příliš suverénně a vzbuzuje ve mně pocit, že nedává na cestu pozor. Tahle cesta byla mnohem klidnější, zpívalo celé auto a jediné místo, kde se nachází sníh, je kupodivu tam, kde jsem jako doma. Venkovní teplota se od té vnitřní lišila jenom třemi stupni, a tak jsme se místo party na svahu oblékly do pyžam a pily u krbu jeden čaj za druhým. Pohodovou romantickou komedii před chvílí vystřídalo Dědictví strachu a já už půl hodiny přemýšlím, jestli jsem opravdu zamkla dveře a zavřela garáž. Mezitím, co si zorné pole snažím zakrýt notebookem, se dohadujeme o pravděpodobném konci filmu a bojím se odejít na záchod.

Dobrou noc.
L.M.

5 komentářů:

 1. Tak tento styl psaní mě naprosto pohlcuje :) Ale musím říct, že si nejsem jistá kdo je Pisálek a kdo Kytarista ve vztahu k tobě :) Musím pročíst celý blog, abych se to dozvěděla? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pisálek s Kytaristou jsou docela nové postavy - jak na blogu, tak v mém životě. Ale o jiných dvou postavách by ses dočetla v archivu blogu, pro pochopení děje jsou klíčovější - způsobily téměř všechno, co se v tomto roce odehrálo... :)

   Vymazat
 2. Dlouho jsem tu nebyla a nestačím se divit? Kdopak je Kytarista? :)
  Asi bych sem měla častěji zavítat... ale nevím, jestli po Silvestru budu úplně schopná :)
  Užívej si milou společnost a nanapsanou :)

  OdpovědětVymazat
 3. Juuu♥ koukám, že máš úžasný nový profilový obrázek!:) Doufám, že strávíš Silvestra co nejpříjemněji!;) kosmetiku L'Occitainne také zbožňuji, i když poslední dobou jsem jí trochu nevěrná s Lushem :D
  Měj se krásně a předem přeji vše nejlepší do nového roku!

  www.lorietta.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolem Lush kosmetiky jsem bláznila o pár let dříve a musím se s nechutí přiznat, že s opadáváním boomu, který působily módní blogy a časopisy, opadalo i moje nadšení. Je sice kvalitní, krásně voní, idea je skvělá, ale prostě na něj nějak "nemám chuť".

   Vymazat