pondělí 21. října 2013

21.10.2013

Doposud jsem si říkala, že ten maturitní ročník vůbec není tak hektický a stresující, jak jsem si předchozí roky představovala. Studuji přeci už jenom předměty, které mě zajímají, baví a chci se na ně zaměřit i v budoucnu. Jediné zlo, které mi v rozvrhu zůstalo, je matika, s kterou se i přes své antinadání docela slušně vypořádávám. Zlomový bod přišel dnes. Z dvaceti knih mám opravdu přečtené jen čtyři, počet testů naplánovaných na tento týden se zdvojnásobil, přibyly dva dlouhodobé projekty (rozuměj ty, které musím odeslat během následující hodiny, jinak bude průser) a já místo pilného studování píšu článek na blog.

Protože jsem dnes končila školu nezvykle brzy, vydala jsem se navštívit člověka, který pro mě neskutečně mnoho znamená - mou bývalou spolužačku M. Už několik měsíců je z ní krásná mladá máma. Možná teď v duchu přepočítáváte, kolik jí je. V tomhle věku mít dítě? Pokažený život, nezodpovědnost, nulová budoucnost? Nebuďte úzkoprsí. Dokázala se osamostatnit od rodiny, která jí dělala doma peklo, několik let má přítele, který se o ni stará, dokázala se sama probojovat problémy, které si my nedokážeme ani představit. Každý má v životě svůj žebříček hodnot zkrátka postavený jinak a nikomu nepřísluší právo soudit, jestli je seskládaný správně, nebo špatně, kromě vás samotných.

M. je člověk, kterého si vážím. Obdivuji ji za to, jak neuvěřitelně je silná. Chodím si k ní pravidelně s kusem dortu pro radu, když nevím jak dál. Od těhotenství má v rukávu spoustu triků, jak zatočit s bolestmi všeho druhu a zásobuje mě skvělým čajem. Nejraději ze všeho však vidím ji, její krásnou dceru a štěstím rozzářené tváře. Jsem lidumil, přála bych si, aby všichni v mém okolí byli šťastní, aby je má společnost dělala šťastnými. Obzvlášť mé nejbližší. A M. mezi ně rozhodně patří.

Teď plánujeme s Koťátkem náš jubilejní páteční večer ve středu a nemůžu se dočkat, až zase strávíme nějaký čas společně mimo školní lavici. Ve víru velkoměsta, se skleničkou šampaňského, skvělým jídlem, u nového filmu. Až se budu zase cítit živá, ne přežívající.

Přeji Vám úspěšný týden.
L.M.

Žádné komentáře:

Okomentovat