neděle 20. října 2013

20.10.2013

Čas od času se mi do rukou dostane nějaký lifestylový časopis. Sama si ho nekoupím, snad jen jednou do roka, když mě čeká nějaká dlouhá osamocená cesta, nemám při ruce knihu a baterka v iPodu nebude schopná vydržet po celou dobu. Moje čtení probíhá vždy stejně: prohlédnu si reklamy, módní editorial, obrázky a fotky, občas se nechám něčím inspirovat.

Co mě ale překvapuje nejvíc, v každém vydání, které čítá můj rozmanitý domácí archiv, se zabývají stejným tématem. Je jedno, jestli máte v ruce zrovna Cosmopolitan, Bazaar, nebo časopis pro ženy od třicítky. Nezáleží ani na tom, jestli se tématem zaobývá titulní článek, nebo okrajová lišta. Vždycky tam je. A přiznávám, že ho čtu s větší chutí, než všechny ostatní. (Jistěže, když ostatní nečteš!) Sex na prvním rande? Hlásá neonový titulek. A já pokaždé tak trochu doufám, že se po přečtení lesklých stránek dostanu k odpovědi.

Dozvíte se spoustu rad od psychologa. Dají vám miliony důvodů proč to nedělat: budete se trápit, nedokážete uzavřít minulost, naruší to vaši rovnováhu, čakry, karmu, umřete na AIDS a kromě vás zemře taky koťátko, alespoň jedno. Zkuste na tohle všechno teď zapomenout. Alespoň na chvíli.

Já osobně bych tuhle variantu úplně nezatracovala. Pravda je taková, že si to jen s těží dokážu představit jinak. Když vám teď řeknu, že jsem stydlivá milá hodná holka, asi nade mnou se smíchem mávnete rukou. Věřte tomu nebo ne, je to přesně tak. Zbytečně žijeme v zaběhnutých škatulích. Měla jsi sex na prvním rande? Děvko! Je na čase zavelet: ,,Škatulata, hejbejte se!".

Na cizinci je vždy něco přitažlivého, je nový a tak trochu tajemný. Neví toho o vás mnoho, stejně jako vy o něm. Dost možná se už nikdy neuvidíte. Právě to je ten čas, kdy si můžete dovolit naprosto všechno. Můžete se uvolnit, zkusit cokoliv po čem tajně toužíte a nemusíte mít obavy z toho, že když ráno budete odcházet z jeho bytu, kamarádi (a jejich kamarádi) už budou dávno vědět, že jste sice sexy, ale jinak v posteli úplně nemožní, máte na intimních partiích tři znamínka a ještě nikdy neměl tak skvělý orální sex...

Stejně jako ostatní může děsit sex s někým cizím, jedna z věcí, která nejvíc ze všeho děsí mě, je sex s někým, koho léta znám. Tahle situace je pro mě zkrátka nemyslitelná a nepohodlná. Nejenom, že příjdete o kouzlo neznámého, ale s dlouhou známostí se pomalu vytrácí taky kouzlo, první silná zamilovanost (neplést si s láskou) a ty jiskřičky mezi vámi dvěma. Na první sex budete čekat třeba i měsíce, dost možná to skončí zklamáním, vášeň bude pryč, uděláte to už jenom z principu, že jste na to tak dlouho čekali a už nikdy si to tak skvěle neužijete.

Pokud si dopředu uvědomíte okolnosti, s kterými do toho jdete, vždycky z toho vyjdete jako vítěz. Buď jste si užili jednu skvělou noc, nebo si to dost možná spolu ještě několikrát zopakujete a zjistíte, že si rozumíte ve více ohledech a z jedné noci vznikne dokonalý vztah.

Není to láska na první pohled, v co věřím, ale vášeň a touha.

Dobrou noc.
L.M.

5 komentářů:

 1. Docela odvážný, ale super článek :) Sice patřím mezi ty šťastně zamilované bez těchto zkušeností (s přítelem jsem přes 6 let) a nic bych neměnila, na druhou stranu chápu že každý je jiný a chápu i kamarádky, které mívají sex na prvním rande a žádnou vážnou známost. Každý si užívá něco jiného :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím, co jsem napsala, rozhodně nezatracuji vztah. Je krásné mít někoho, kdo je tu jenom pro tebe a máš se o koho opřít. Pokud jednou najdu člověka, se kterým budu ve všech ohledech šťastná, chytím se ho a už nikdy nepustím. Spíše jsem tím chtěla říct, že ne vždy může sex na prvním rande znamenat sex na jednu noc...

   Vymazat
 2. Sex přímo na prvním rande to asi ne.. ale podle mě je sex ve vztahu hoooodně důležitá věc a měla by se odzkoušet co nejdřív, aby oba lidé věděli, na čem jsou.. a jestli jim ten vztah bude celý vyhovovat :))

  OdpovědětVymazat
 3. Řeknu to asi takto: znám pár, který se spolu vyspal ne ani na prvním rande, ale po prvním večeru seznámení. Jsou spolu už 5 let, ale ona je pro něj stále ta "co se se mnou vyspala hned první večer". Takže asi tak :-)
  Jinak super název blogu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. První rande bylo pro mě zároveň první večer seznámení. Byli jsme spolu potom půl roku, rozešli jsme se nedávno. To, co jsem pro něj znamenala, se snažím stále zjistit...

   Vymazat