pátek 18. října 2013

18.10.2013

V poslední době dělám spoustu unáhlených rozhodnutí. Na začátku se všechno zdá jako skvělý nápad, nadchnu se pro věc, chvíli žiji v tom euforickém opojení nad skvělou myšlenkou, ale pak, stejně rychle jak přišlo, zase odchází.

Některá životní rozhodnutí jsou jako koupit si nový kabát. Potřebují čas. Pak ale náhodou otevřete dveře toho malého neznámého butiku, uvidíte něco zářivě barevného a půjdete přímo za tím. Prodavačka vám párkrát zopakuje, jak úžasně vám kontrastuje s vlasy, všichni se za vámi otočí, jste štíhlá, mladá, štíhlá, krásná, štíhlá... Najednou jí podáváte finanční hotovost a nesete si do auta tašku s něčím, co vůbec nepatří k vašemu životnímu stylu.

Chvíli vám visí na ramínku v pokoji, vy se na něj koukáte a postupně nalézáte spoustu vlastností, které vám na něm vadí a přemýšlíte, jak se ho výhodně zbavit. Ještě jednou, dvakrát, třikrát si ho zkusíte doma před zrcadlem, vystřídáte k němu celý botník a šatník - Co kdyby s něčím jiným vypadal lépe? Výsledkem nebude nic jiného, než že ho vyčerpaně pověsíte zpátky, odkud jste ho vzali a budete investice litovat. Podle povahy ho buď necháte léta viset ve skříni, jako pomyslného kostlivce, nebo ho budete odevzdaně nosit celou zimu. Stejně jako některá rozhodnutí v životě, ne vždy se dá vrátit do obchodu s tím, že vám nesedí.

Začíná být chladno. Kupte si kabát.
L.M.

P.S. Mládě je od včerejšího večera nově taky na Twitteru!

4 komentáře:

 1. Děkuju, že jsem mohla poznat tvůj blog. Tahle alegorie mi přijde naprosto dokonalá... A vlastně si říkám, že by bylo na čase změnit celý šatník... vyhýbám se totiž "nákupům" až přespřiliš - právě z obavy, že bych je nemohla vrátit, kdyby to nesedělo. A tak raději ze strachu chodím nahá a kabáty obhlížím pouze za výlohou životů jiných.

  OdpovědětVymazat
 2. Jo, ten pocit znám. Je to docela smutné, jak se necháme ovlivňovat, zvlášť my, kteří se necháme opít každou debilní lichotkou, protože nám zrovna udělala dobře. Snažím se taková nebýt, přirozeně, ale občas je člověk prostě moc blbej.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. To se mi taky párkrát stalo a pak se ty věci snažím poslat dál, i když už mi ty peníze nikdo nevrátí. Co už :-)
  A kabátek mám :D poprvé (vážně), jak jsem si přála :-)

  OdpovědětVymazat